Knižky o stravovaní detí

Ak sa chcete dozvedieť niečo o stravovaní pre deti, vaša DOKi Katka odporúča tento výber.

Prvé príkrmy od troch slovenských food blogeriek

Naozaj perfektne spracovaná výživa v prvom roku života. Autorky citujú aj odborné články, ponúkajú vždy rôzne uhly pohľadu s dôrazom na to, čo preferujú ony, ale s možnosťou alternatívy. A, čo sa mi zdá asi najúžasnejšie z hľadiska bežného života vo viacčlennej domácnosti sú možnosti, ako prispôsobiť dojčenskú výživu celej rodine minimálnymi úpravami. Nemožno nespomenúť krásnu grafickú úpravu, ktorá má za následok, že máte hneď chuť si navariť ponúkané recepty

Zdroj: Martinus.sk

Všetko, čo potrebujete vedieť o výžive detí od Moniky Korístekovej

Asociácie sú raz asociáciami, a preto za jednou knižkou o jedle ide druhá. S touto sa síce až natoľko nestotožňujem, ako s predošlou, pretože sa mi nezdá byť úplne realistická pre matku nielen jedného dieťaťa, ktorá chce s deťmi chodiť aj von a nielen variť a piecť, ale, čím ma naozaj veľmi obohatila, sú predovšetkým informácie o výživovej hodnote jednotlivých potravín, ich najlepšom spôsobe spracovania, príp. ich kombináciách. Zároveň ponúka možnosti riešenia pomerne bežných detských ťažkostí, ako je napríklad zápcha, pomocou vhodných potravín. Taktiež pár receptov je veľmi rýchlych a praktických a veľmi chutných.

Zdroj: databazeknih.cz

Potravinový podvod páchaný na našich deťoch od Michala Patakyho

Tiež trošku uštipačná knižka, no, rozumiem, že autor to myslí veľmi dobre. Chce akoby prebudiť rodičov a vysvetliť im, prečo je dôležité nielen pozerať na obal, ale aj čítať si zloženie potravinových výrobkov, ktoré kupujeme a následne dávame našim potomkom. Pre mňa zväčša známe veci, ktorými žijem už vyše dvadsať rokov, keďže ako celiatička som sa naučila čítať si zloženie potravín už ako dieťa, predsalen som sa však naučila pár zaujímavostí a doplnila a utvrdila moje výživové presvedčenie.

Zdroj: svetbedniciek.sk

Prečítajte si

Niektoré knižky, ktoré som čítala na matersko-rodičovskej dovolenke ma obohatili viac, niektoré menej a niektoré mi stále priebežne pomáhajú. Preto vám spisujem moje tri tipy. Čoskoro ich pribudne viac.

Ako sa zachovať a čo robiť v náhlych situáciách, ktoré niekedy hraničia s ohrozením života, či zdravia našich drobcov? Prvá pomoc u detí je predovšetkým v úvode odlišná od tej, ktorú poskytujeme u dospelých.

Už ste to možno niekde počuli, že vírusy spôsobujú väčšinu infekčných ochorení. Áno, veľkú väčšinu. Zvyšok spôsobujú prevažne baktérie a pomerne malé množstvo infekčných ochorení spôsobujú mikroskopické huby.

„A, kde to chytil? Ten zápal pľúc? Odkiaľ to má?‘‘ Takúto otázku som dnes dostala a uvedomila som si, že nie je prvá a určite ani posledná. Túto otázku si kladie aj veľa rodičov a ľudí, len sa nie každý odváži ju povedať nahlas.

Materské mlieko, umelá mliečna formula a či príkrm? Kedy začať a čím sa riadiť? Som zlá matka, ak nedojčím? Čo je to antirefluxové či hypoalergénne mlieko?

Je veľmi dôležité uvedomiť si, že nie každá zvýšená teplota, znamená hneď, že dieťa sa má zle, lebo má horúčku. Prečítajte si náš blog a zistite, aký je rozdiel v týchto pojmoch a čo robiť pri takejto situácii.