3 conseils pour les livres sur les enfant

Niektoré knižky, ktoré som čítala na matersko-rodičovskej dovolenke ma obohatili viac, niektoré menej a niektoré mi stále priebežne pomáhajú. Preto vám spisujem moje tri tipy. Čoskoro ich pribudne viac.

Klub nerozbitných detí

Klub nerozbitných detí od Slávky Kubíkovej. Nielenže som túto knihu zhltla za pár dní, lebo sa číta naozaj skvele, veľmi ľahko a príjemne, ale naučila som sa veľa zaujímavostí a dozvedela sa dôležité informácie. V princípe mi bolo veľa vecí známych a blízkych a stotožňujem sa s celou knižkou od začiatku do konca. Je však skvelé prečítať si, že to, čo vy „len akosi vnímate“, je vlastne vedecky dokázané alebo, že ten Váš „len pocit“ má naozajstné opodstatnenie. Nech neostávam v neurčitej rovine, v knižke je okrem mnoho iného veľmi pekne vysvetlené, čím sú obrazovky pre deti škodlivé a naopak, prečo je pre deti dôležitý les a medziľudské vzťahy. Nezanedbateľné sú aj tipy na knižky a hudbu pre deti a pre mňa aj akýsi nový pohľad na hru na hudobné nástroje. Že sa nejedná len o umeleckú aktivitu alebo istý druh záujmovej činnosti, ale, že hra na hudobný nástroj úžasným spôsobom cibrí mozog. A to je fantastické!

Kniha o nerozbitných deťoch

Zdroj: Facebook Martinus Trnava

Psychológia pre milujúcich rodičov

Psychológia pre milujúcich rodičov od troch slovenských psychologičiek. Fantastickááááá knižka! Úžasnáááá! Ďakujem za ňu na tisíce krát. Jedinú chybu má, že vyšla až po narodení našej prvej dcéry. Zároveň je skvelé, že pri druhej dcérke som už mala túto knižku prečítanú a veľmi veľmi veľmi mi pomohla. A veľmi veľmi veľmi ju odporúčam každej prvomamičke. Hovorí o najčastejších bábätkovských ťažkostiach, ktorým sa ako tak už dá trošku rozumieť – o plači, spánku, temperamente a iných. Jej veľkým pozitívom je, že je založená na spracovaní vedeckých štúdií, takže všetko, čo autorky píšu, je podložené výskumom. Jasné, že sa toho nemusíte držať ako kliešť, ale je veľmi upokojujúce vedieť, že Vaše nespiace novorodené dieťa nie je divné a Vy nie ste neschopná matka, čo ho nevie uspať, lebo nespí 20 hodín denne, ako sa to všade v bežných brožúrkach píše, pretože podľa najnovších výskumov priemerný novorodenec spí 12 hodín plusmínus dve. A nie 20! A to je, sakra, rozdiel. Takže, kúpte si. Pre svoj pokoj na duši a spokojnejšie bábätko. Lebo, keď mu budete lepšie rozumieť, čo vďaka tejto knižke určite budete, bude aj Vám ľahšie a bábätko to pocíti. Prinajmenšom bude Vás cítiť pri sebe, lebo si to prečítate v tejto knižke, že to je to najdôležitejšie.

Zdroj: Knihy.dieradosveta.sk

Montessori pre batoľatá

Montessori pre batoľatá od Simone Davies. Nádherná knižka plná lásky. Pred ňou som už čítala jednu knižku o Montessori pedagogike pri deťoch do 3 rokov, ale s touto knižkou sa to nedá porovnať. Ako povedala kamoška Naďa Nováková z Montessorikids – Túto knižku by mali rozdávať v pôrodniciach. Asi s ňou vcelku súhlasím. Je prehľadná a krásna, ako by mal byť Montessori priestor, dobre sa číta a ponúka pohľad na Montessori výchovu veľmi nenásilným a vskutku láskavým spôsobom. Cítiť v nej úprimné nadšenie autorky z veku medzi prvým a tretím rokom života a vy, čítajúc jej riadky a pozorujúc svoje batoľa, žasnete nad jeho zručnosťami a neprestávate sa tešiť z jeho úspechov, dokázať toľko vecí vlastným úsilím.

Zdroj: Facebook MontessoriKids

Prečítajte si

Aïe, ça fait mal!

Boire ou ne pas boire

Antioxidanty sú rôzne látky rozličnej chemickej štruktúry, ktoré majú jednu spoločnú vlastnosť. Dokážu viazať voľné elektróny. Čo to znamená? Ako ovplyvňujú naše zdravie? A ako si nimi obohatiť nielen jedálniček, ale aj život?

Maladie coeliaque

Engins alimentaires