Au, bolí!

Celiakia

Vyrážkové choroby alebo choroby s pupákmi, pľuzgiermi, bodkami, či inými zmenami na koži

Desatoro rodiča, ktorý sa chce pokúsiť znížiť riziko Covidu u svojho dieťaťa

Čo čítať?

3 tipy na knihy o deťoch

Materské mlieko – živý zázrak

O materskom mliečku a kedy začať s príkrmami

O materskom mliečku a kedy začať s príkrmami

Domáca prvá pomoc – resuscitácia

Au, bolí!

Piť či nepiť?

Antioxidanty v strave

Bolesť brucha nie je žiadna sranda. Hneď nám napadne slepé črevo a predstava operácie a vlastne, zrazu nevieme, čo máme robiť. Či utekať k pediatrovi, či rovno na pohotovosť, či dať niečo od bolesti, či počkať, či nečakať?

Je leto, treba piť... My potrebujeme piť a aj deti. Lenže, potrebujeme piť všetci rovnako? To isté? Rovnaké množstvo? Treba si na niečo dávať špeciálne pozor? Sú nápoje, ktoré sú v lete vhodnejšie, a ktoré sú na čiernej listine?

Antioxidanty sú rôzne látky rozličnej chemickej štruktúry, ktoré majú jednu spoločnú vlastnosť. Dokážu viazať voľné elektróny. Čo to znamená? Ako ovplyvňujú naše zdravie? A ako si nimi obohatiť nielen jedálniček, ale aj život?

Celiakia je geneticky podmienené autoimunitné ochorenie, ktoré sa môže prejaviť v detskom alebo dospelom veku. Autoimunitný proces teda spúšťa lepok (gliadín) obsiahnutý v prijímanej potrave. Ako sa diagnostikuje a prečo vzniká?

Vedeli ste, koľko úžasne výživných tradičných potravín na Slovensku máme? Plné železa, rôznych vitamínov či omega nenasýtených mastných kyselín pomáhajú pri ekzéme, zápche či zlepšujú imunitu. V novom blogu sa dozviete viac.

Od obdobia zavádzania príkrmov až do škôlkarskeho veku, majú deti niekoľko období, kedy vymýšľajú s jedlom. Je to však naozaj o vymýšľaní? Naozaj to robia naschvál? Napriek? Chcú nás nahnevať? Dozviete sa v novom blogu.